Call us +38 (0432) 52-09-57

Поддержка

  • ru
  • en

Доплата за екологічність, або Які дотації отримують фермери

Доплата за екологічність, або Які дотації отримують фермери

Лідером серед країн ЄС з виробництва і споживання органічної продукції є Німеччина. Таких показників вдалося досягти завдяки комплексній підтримці органічного виробництва, яка надається на рівні ЄС, Німеччини, а також кожної з федеративних земель цієї країни.

Як розповів колишній керівник відділу органічного сільського господарства Міністерства сільського господарства в Північному Рейн-Вестфалія Вольфганг Нойербург, в Німеччині кількість органічних господарств становить 7% від загального числа.

«Як правило, підтримка фермерам надається з декількох джерел: 50% бере на себе ЄС, 30% платить федеральний уряд, а 20% – федеральна земля. І тут ми говоримо про підтримку не тільки на 1 га, а й на навчання, консультаційну підтримку, експериментальні дослідження і ряд інших напрямків », – розповідає Вольфганг Нойербург.

Північний Рейн-Вестфалія – ​​це найбільша за кількістю населення федеральна земля Німеччини, де проживає 18 млн чоловік

За його словами, підтримка на одиницю площі – це спірне питання, але вона сприяє стрімкому зростанню екологічного землеробства і необхідна для того, щоб підтримати органічних фермерів, оскільки вони отримують нижчі врожаї при більш високих витратах, і ці втрати потрібно їм компенсувати.

Вольфганг Нойербург звертає увагу, що більше фінансування фермери отримують під час перехідного періоду з традиційного на органічне виробництво, а також більше дотацій направляється на садівництво, тому що тут існує більш високий попит.

«Перш за все потрібно думати про навчання і підготовки фахівців, молоді фермери повинні дізнатися, як реалізується екологічне землеробство на практиці. Тому в Північному Рейн-Вестфалія є технікум з екологічного землеробства. При такому підході вдасться не тільки зберегти існуючі органічні господарства, а й створювати нові », – розповідає Вольфганг Нойербург.

Інформацію про інноваційні та нові технології господарства отримують від консультантів, які є в кожній федеральній землі і які займаються темою виключно органічного землеробства. Вони, в свою чергу, отримують інформацію від досвідчених станцій, де проводяться експериментальні дослідження в галузі рослинництва і тваринництва. Також по всій країні діють демонстраційні ферми для органічного сільського господарства. Вся ця ланцюжок заходів отримує фінансування від ЄС та країни.

«Такий комплекс різних видів фінансової підтримки допоміг стрімкому зростанню органічного сільського господарства в ЄС. Цей механізм формувався роками, починаючи з 1994 року, тому його не можна так просто взяти і перенести в Україну, тому що все це пояснюється більш високими витратами на працю, більш низькою врожайністю. Потрібно вираховувати ту суму, яка буде покривати витрати українських виробників », – зазначає Вольфганг Нойербург.

Він підкреслює, що підтримка органічних виробників надзвичайно важлива, адже щоб фермери займалися складним виробництвом органічної продукції, вони повинні усвідомлювати фінансові переваги. Разом з тим, експерт радить розвивати внутрішній ринок і завойовувати довіру споживачів, яке є ключем до успіху в органічному сільському господарстві.