Call us +38 (0432) 52-09-57

Поддержка

  • ru
  • en

ТОП-7 трендів сільського господарства майбутнього

ТОП-7 трендів сільського господарства майбутнього

Природні, економічні та технологічні виклики у найближчі десятиліття докорінно змінять сільське господарство. До цього варто додати і переформатування споживацьких вподобань, зумовлених COVID-19.

Україна — одна з важливих країн світу з точки зору постачання продовольства на світові ринки, тому їй потрібно враховувати глобальні тренди.

Президент виконавчої ради Wageningen University & Research (Нідерланди) Луїза Фреско виокремила ті, які постануть перед українським сільським господарством:

1) Ланцюжок виробництва

В Україні є всі можливості нарощувати виробництво та виробляти більше продовольства. Проте варто звернути увагу, що найближчими роками у тренді буде не лише виробництво, а ланцюжок «від поля до столу».

2) Розвиток біотехнологій

Аграрії України вже відчули кліматичні піки. Це виклик! Нові обставини вимагають адаптувати культури до посух та нестачі вологи. Україні потрібно працювати в напрямку розвитку біотехнологій, а також над зменшенням впливу сільського господарства на зміну клімату та викидів парникових газів.

3) Розумна роботизація

У майбутньому важливим буде не лише розумне використання машин, але й засобів захисту. Українське сільське господарство вже цифровізується. Та варто впроваджувати нові технології не лише у рослинництві, а й у садівництві, овочівництві, тваринництві. Важливо залучати інвестиції у модернізацію.

4) Простежуваність харчових продуктів

Люди все більше уваги приділяють здоровому харчуванню, хочуть знати, як виробляється продукція та звідки вона потрапляє на ринки. Тож системи простежуваності завдяки новим цифровим засобам будуть надзвичайно важливими. Україна повинна в це інвестувати, щоб споживачі усього світу мали гарантію якості.

5) Розвиток ринку органічної продукції

Ринок органічних продуктів розвиватиметься, незважаючи на те, що органічне виробництво з агрономічної точки зору призведе до зниження врожайності. Варто брати найкращі складові органічних практик і міксувати зі звичайними практиками та створювати комбінацію, яка забезпечить здорову і сталу їжу.

6) Нова мода на друк м’яса

Ми очікуємо на певний тренд заміни тваринних білків на рослинні та появи різного роду замінників м’яса. У довгостроковій перспективі споживання м’яса на душу населення буде зменшуватися. Водночас ми не зможемо повністю позбутися тваринницького сектору, потрібно дивитися збалансовано на цю сферу. Прогнозуємо збалансоване споживання м’яса, молока та яєць у невеликих обсягах, і ці продукти залишатимуться важливими в найближчому майбутньому.

7) Державна підтримка

З боку бізнесу все більше з’являється бажання інвестувати у виробництво здорової їжі. Але разом із тим дуже багато підприємств, особливо малих і середніх, мають нестачу фінансування. Програми підтримки на національному рівні стануть важливими і допоможуть підприємствам й надалі працювати та впроваджувати інноваційні технології.